your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

nevamarja nevamarja napisała o Lady M.

Generalnie uważam, że na wyrzuty sumienia jest czas przed. Po fakcie liczy się żelazna konsekwencja. Zabawne, bezpruderyjne kino feministyczne. Piękne zdjęcia!

7 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o W starym, dobrym stylu

Ani w starym, ani w dobrym, ani w stylu. Jak na film Braffa to straszna mizeria. Jedyna postać, z którą da się sympatyzować, to Albert. Dla Alana Arkina można.

3 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Jak dogryźć mafii

Nie dałabym funta kłaków za tego psa. Nawet John Goodman nie ratuje tego drętwego filmu. Ale dla Johna Goodmana można.

3 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Tożsamość zdrajcy

Tożsamość zdrajcy jest zabójczo oczywista, a główna bohaterka niewiarygodnie głupia (ponoć zamierzenie), na szczęście ogląda się to lepiej, niż można by sądzić.

5 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Ostra noc

Palnęłam się w czoło tyle razy, że mogłam zaliczyć wstrząśnienie mózgu. Większego chamskiego syfu nie widziałam dawno dawno. Nie oglądajcie tego na trzeźwo!

1 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Król Artur: Legenda miecza

Rycerskie "Porachunki". The best "King Arthur" ever. A jaka ekranizacja "Diablo"! <3 Mistrzostwo castingowe i montażowe. Long Live the King... Guy! Love U, Law!

8 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Królowa Hiszpanii

Hiszpanów portret własny. Niestety całość to klasyczny slapstick, scenariusz jest zwarty niczym paella, a reżyser zasnął. In plus bajeczne kreacje Penélope.

5 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Słodkich snów

Jak zostałem szatanistą, czyli do czego prowadzi okłamywanie dzieci. Kino psychologiczne oparte na prawdziwej historii, fajnie pokazane z perspektywy 9-latka.

6 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Mumia

Kremacja. Rozwiązuje TYLE problemów. :P Wychodzi na to, że nawet "Mumia" ma więcej sensu niż "Wonder Woman". Obłęd. Gdy Tom siedzi cicho (jeden z tekstów Mortona przejdzie do historii, ale tylko jeden:), film jest nawet spoko.

5 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Sama przeciw wszystkim

A myślałam, że "Wonder Woman" wyreżyserowała Patty Jenkins. Nie wiedziałam też, że rolę Wonder Woman gra ona sama. Legalny tort z wisienką. Nie chudnij już, Lacy!

8 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Wonder Woman

Jak film może być zarazem tak zły i tak dobry? Lepiej wymyślać własne historie niż miksować cudze, bo wychodzą bzdury. Gdyby nie Gal i Chris (są przecudowni!), nie zdzierżyłabym.

6 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Sieranevada

Iście przejmujący thriller kulinarny (drżałam). Z michą czarnego humoru, butelką czystego absurdu i lokowaniem hipermarketu. Nareszcie kino rumuńskie dla mnie!

8 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Mali mężczyźni

O tym, że dzieciom na niczym nie zależy, a nawet nie powinno. Jak zwykle pseudoodkrywczo, powierzchownie i w moim odczuciu sztucznie. Goodbye, Mr. Sachs.

5 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Zwyczajna dziewczyna

Film mnie wnerwiał, ale w podzięce dla Dunki, która pokazała, jak "ciężko" się żyło cholernym Anglikom w czasie WWII, ocenę zawyżam. To zresztą tylko 1 z zalet.

6 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Odgrzewane kotlety. Na szczęście mielone to od biedy nawet w mikrofali można. Trochę smaku stracą, ale gumowate się nie zrobią. Cóż poradzę, uwielbiam mielone:)

7 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Mój anioł

Chyba się złamię i zacznę trailery oglądać. Żałość nad żałościami. Kiczowaty romans, nieudane sci-fi. In plus niewidzialny bawiący się z niewidomą w chowanego.

1 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Song to Song

Pretensjonalny artystowski koszmarek. Bez pomysłu, fabuły, sensu i reżyserii. In plus jedynie fajna muzyka, ładne obrazki, uśmiech Fassbendera i miny Goslinga.

2 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o The Circle. Krąg

A myślałam, że "Zero" Elsberga było naiwne i spóźnione. Ciekawe, ile osób poszło po tym filmie skoczyć z mostu. Ot tak, bo mogli. Obraz ufundowany przez... ZEA.

3 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Gwiazdy

Skoro Banasiowi nie przeszkadza, że zrobili z niego idiotę, to i mnie to zwisa. Co innego siermiężne aktorstwo, szycie faktów i telenowelowa narracja. Żenada.

3 gwiazdki

nevamarja nevamarja napisała o Obcy: Przymierze

No to już wiadomo, co Obcy przymierzył. Szczęśliwi Ci, którym się upiekło. ;P Generalnie głupota fest. Tak wielka, że aż bawi. Do łez. Fassbender znów zachwyca!

6 gwiazdki

pokaż więcej